Pärandilinn Viljandi ala ootab külastajaid 7. juunil Viljandi Muuseumi hoovis.

See, et Viljandis peetakse lugu kultuuripärandist, on teada tuntud tõsiasi. Toimub meil ju aasta läbi palju pärandist kantud sündmusi alates suvisest pärimusmuusika festivalist ja lõpetades käsitöömeistrite laagritega. Meie linnas tegutsevad mitmed pärandit hoidvad ja arendavad asutused eesotsas Eesti Pärimusmuusika Keskuse, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja Eesti Rahvakultuuri Keskusega. Selle ainulaadse koosluse tõttu otsustas ülemaailmne UNESCO loovlinnade võrgustik Viljandi 2019. aastal oma liikmeks võtta.

Pärandilinn Viljandi koondab endas pärandist hoolivaid linlasi ning tegutseb linnavalitsuse ja siinsete pärandkultuuriga tegelevate asutuste juhtimisel. Igal aastal valitud linnameistri abil saadame korda erinevaid sündmusi. Ehk oled külastanud mõnd meie taimetuuri, aiapidu, näitust või eelmisel aastal teist korda toimunud parandusfestivali. Pärandilinna ala hansapäevadel on tõeline käsitööhuviliste meka. Siin saad kätt proovile panna erinevates nahatöö, tekstiili ja puutöö õpitubades ning tänaseks juba legendi staatusesse jõudnud sepa töökojas. Tutvuda mitmete vanade tööriistadega ning avastada eripalgelisi pärandlugusid meie esivanematelt.

Hansapäevadel kostitame linnarahvast töötubadega erinevatest käsitöövaldkondadest, kus kogenud meistrite käe all proovida uusi tehnikaid ning vahetada kogemusi teiste käsitööhuvilistega.
Pärandilinna alal leidub tegevusi näputööentusiastidele igas vanuses, koolieelikust täiskasvanuni.

Töötubade programm

Töötubades osalemine on tasuta.

Laupäev, 7. juuni

Töötoad on avatud kell 10 – 18

*Sõrmuste valmistamise töötuba.
Võimalus teha endale vasest või messingust muudetava suurusega sõrmus.

*Vitssõle või ripatsi valmistamine.
Vasest või hõbedast vitssõle ning vasest punseldatud ripatsi valmistamine.

*Sepistatud naela valmistamine.
Töötoas saab sepistada endale meene, naela või südamekujuline ripatsi.

*Lõngast/kaltsuribadest nukkude valmistamine.
Töötoas meisterdatakse endale lõngast või kaltsuribadest inimene, looma või linnu figuur, näiteks võtmehoidjaks või mänguasjaks.

*Kleepsude valmistamine jääkmaterjalist.
Oma disaini järgi jääkmaterjalis kleepsude valmistamine

*Quilling nagu Eesti filigraan.
Loome quillingu materjalide ja töövõtetega Eesti filigraanile oma detailidega õnnistluskaarte, pilte ja kompositsioone. Töötuba sobib nii lastele kui täiskasvanutele.

*Puidust juuksenõela valmistamine

Pildigalerii